V  roce 1923 byl v Jedovnicích založen z několika příznivců a vážených občanů fotbalový klub s názvem „ Sportovní klub Moravský kras „. Z počátku se hrálo „ Na obůrce“, kde je dnes pískové parkoviště. Později byla za pomoci představených obce vyčleněna pro kopanou louka pod dvorem (dnešní hřiště). Právě v létě r. 1923 bylo nové hřiště slavnostně otevřeno za velké účasti občanů z Jedovnic i okolí. Nad hřištěm byla postavena tribuna.

 

     Oddíl kopané při SK Jedovnice dnes tvoří pouze muži a občas si zahrají také „zralí páni“. Společně s Kotvrdovicemi jsme vytvořili "společný projekt" FSA Kras z.s. Do tohoto našeho společného klubu jsme převedli veškerou naši mládež a přidali se i kotvrdovské ženy a dorostenky. Více se mužete dozvědět na www.fsakras.cz.

 

     V roce 2023 jsme oslavili 100 roků fotbalu v Jedovnicích. Fotbal se tu stal nejen sportem pro mladé, ale díky početné základně fanuoušků se zakořenil i jako součást společenského života celé naší obce. Přejme si, aby na našem hřišti bylo vidět hodně kvalitní kopané, která by přinášela mnoho radostných chvil hráčům, trenérům i příznivcům fotbalu. V tomto jubilejním roce jsme dosáhli ještě jednoho velkého milníku! Uspořádali jsme již 25 ročník Běhu za jedovnickým kaprem, memoriálem Jiřího Kovaříka. Běh má tedy již velkou tradici, spoustu účastníků a je pevně zakořeněný v Okresní běžecké lize Blansko.

 

Výbor SK Jedovnice

 

Historie jedovnického fotbalu od roku 1923 k nahlédnutí zde:

Kamil Kvasnica zpracoval: Od r.1923 po 90-tá léta.docx

Jar. Buchta ml. sepsal: Jedovnický fotbal 1990-2016.docx

Lukáš Kunc doplňuje: Od sezóny 2016-17 a dále (2).docx (38740)